Monitorimi i Performancės
ERRU monitoron performancėn e operatorėve ujėsjellės-kanalizime pėr tė garantuar pėrmbushjen e pėrgjegjėsive tė tyre dhe pėr tė parė progresin qė ata bėjnė pėr tė pėrmirėsuar shėrbimet. Ne duam qė operatorėt tė jenė tė pėrgjegjshėm pėr shėrbimet qė ata ofrojnė, kėshtu qė monitorimi i performancės sė tyre pėrbėn njė rol shumė tė rėndėsishėm nė pėrpjekjet tona pėr rritjen e transparencės nė sektor.

Njė rregullim i mirė i sektorit ka nevojė pėr informacion tė besueshėm. Nėse duam tė mbrojmė konsumatorėt duke promovuar efiēencėn dhe pėrmirėsimet nė dhėnien e shėrbimeve apo nėse duam tė mbrojmė tė ardhmen afatgjatė tė shėrbimeve tona ujėsjellės kanalizime duke nxitur investimet e duhura dhe duke ndihmuar shoqėritė qė tė arrijnė qėndrueshmėrinė financiare - ne duhet ta njohim mirė sektorin pėr tė marrė vendimet e duhura. Rezultatet e monitorimit tė performancės dhe analizimi i tė dhėnave furnizojnė para sė gjithash dy procese rregullatore kyēe: rregullimin e tarifave dhe raportimin e performancės.

Monitorimi i Performancės pėr Rregullimin e Tarifave

Monitorimi na jep mundėsi qė tė bėjmė njė vlerėsim korrekt tė perfomancės sė ēdo operatori dhe tė vendosim objektiva sfiduese, por realiste, qė marrin parasysh kapacitetet aktuale. Arritjet maten sipas Treguesve Kyē tė Performancės. Ne pėrdorim kėtė set tė standardizuar treguesish pėr tė gjithė sektorin, objektivat e performancės i pėrshtaten ēdo operatori, pasi ne kėrkojmė qė tė nxisim pėrmirėsimet si pėr operatorėt e dobėt, ashtu edhe pėr ata qė kanė rezultate tė mira. Pėrmbushja e objektivave ėshtė thelbėsore pėr operatorėt qė kėrkojnė ndryshim tarifash, pasi atyre u duhet tė demostrojnė njė performancė tė kėnaqshme para miratimit tė ēfarėdolloj kėrkese pėr ndryshim tarifash.

Raportimi mbi Performancėn

Ēdo vit, performanca operacionale, financiare dhe e shėrbimit pėr klientin tė operatorit i nėnshtrohet mbikėqyrjes publike kur ne publikojmė Raportin tonė tė Performancės. Nė ēdo raport, ne shqyrtojmė perfomancėn e operatorėve individualė dhe tė krahasuar me atė tė operatorėve tė tjerė, duke vėnė nė dukje si shoqėritė me performancėn mė tė mirė, ashtu edhe ato me performancėn mė tė dobėt nė vend. Kjo ėshtė gjithashtu edhe njė mundėsi qė ne tė reflektojmė mbi qėllimet strategjike tė sektorit, tendencat aktuale dhe praktikėn mė tė mirė nė Shqipėri.

Pėrmes Raportit tonė tė Performancės, vetė operatorėt mund tė vlerėsojnė perfomancėn e tyre duke e krahasuar me atė tė operatorėve tė tjerė tė kėtij shėrbimi qė operojnė nė mjedise tė ngjashme dhe tė dallojnė kėshtu pikat e tyre tė forta dhe tė dobėta e tė mėsojnė nga praktikat mė efiēente ose efikase operacionale dhe menaxhuese qė pėrdoren nė vende tė tjera.

Dhėnia e mundėsisė gjithė aktorėve tė interesuar, duke pėrfshirė edhe konsumatorėt, qė tė shohin progresin e arritur nė sektorin e ujėsjellės kanalizime dhe tė vlerėsojnė performancėn e operatorit tė tyre lokal pėrbėn edhe njė stimul tė fuqishėm pėr pėrpjekjet e operatorėve pėr pėrsosmėri nė ofrimin e shėrbimit. Ne besojmė se drejtuesit e ndėrmarrjeve do tė preferonin t'i shihnin shoqėritė e tyre mes mė tė mirave dhe sigurisht jo midis mė tė dobėtave, nė ēdo raport pasardhės.

Tė Dhėnat pėr Monitorimin e Performancės

Pėr tė vlerėsuar performancėn e operatorėve, ne aktualisht shfrytėzojmė tė dhėnat e siguruara nga vetė operatorėt, si dhe bazėn e tė dhėnave tė Njėsisė sė Monitorimit tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Ujėsjellės Kanalizime nė Ministrinė e Punėve Publike dhe Transportit. Meqenėse kėrkesat tona pėr tė dhėna shkojnė pėrtej tė dhėnave qė mblidhen normalisht nga Njėsia e Monitorimit, ne kėrkojmė nga operatorėt informacione tė tjera mė tė detajuara, sidomos sa i pėrket procesit tė ndryshimit tė tarifave. Nė bazė tė ligjit ERRU ka tė drejtėn tė bėjė inspektime nė terren pėr verifikimin e saktėsisė sė tė dhėnave tė ofruara nga operatorėt.

Ne jemi tė vetėdijshėm pėr faktin se analizat tona tė tė dhėnave sasiore tė monitorimit tė performancės mund tė mos na paraqesin gjithmonė tablonė e plotė. Ne synojmė qė t'i vendosim kėto rezultate nė kontekstin e jetės reale, e cila ėshtė edhe arsyeja pse ne po mendojmė tė marrim parasysh informacione tė tjera cilėsore nė qasjen tonė monitoruese, si pėr shembull vlerėsimet e mbledhura nė Seancat Dėgjimore me publikun dhe pėrmes ankesave tė konsumatorėve.