Raportimi i ERRU
Raportimi nuk ėshtė vetėm njė detyrim ligjor pėr tė siguruar qė ERRU ėshtė i pėrgjegjshėm pėr vendimet qė ne marrim nė emėr tė shoqėrisė shqiptare. Raportimi ndaj Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Kėshillit tė Ministrave na jep ne gjithashtu mundėsinė tė japim komente mbi zhvillimet dhe politikat nė sektor si dhe tė japim rekomandime. Pėr mė tepėr, ne e konsiderojmė raportimin si thelbėsor pėr tė arritur objektivin tonė pėr krijimin e njė mjedisi rregullator transparent dhe mbajtjen publikut tė informuar. Ne besojmė se vendosja e operatorėve nėn vėzhgimin e publikut ėshtė njė stimul i fortė pėr ata qė tė ofrojnė shėrbime mė tė mira.

ERRU publikon rregullisht raportet e mėposhtme: