Rregullore tė ERRU
Nė bazė tė ligjit nr. 8102, datė 28.03.1996, i ndryshuar, ERRU ka tė drejtė tė nxjerrė rregullore dhe udhėzues pėr tė ushtruar funksionet dhe kompetencat e tij. Rregulloret mė tė rėndėsishme tė nxjerra nga ERRU janė Rregullorja e Licensimit, Metodologjia e Vendosjes sė Tarifave dhe Kontrata Tip, Kodi i Integritetit tė cilat mund tė gjenden nė linqet e mėposhtme si dhe Rregullorja e Organizimit dhe Funksionimit tė Entit Rregullator tė Ujit: