Procedura pėr aplikim
Procedura e aplikimit pėr njė licencė tė re ose rinovim/ose shtesė e njė licence ekzistuese ėshtė si mė poshtė:

Personat fizikė apo juridikė, qė kėrkojnė tė pajisen me licencė pėr njėrėn ose mė shumė kategori duhet tė dorėzojnė pranė ERRU, nėpėrmjet postės ose dorazi (personalisht) tė gjithė dokumentacionin e nevojshėm sipas VKM nr. 958 datė 06.05.2009 dhe Rregullores sė Licencimit (tė miratuar me vendim tė KKRR nr.29 datė 08.12.2009, e ndryshuar).

Nė rast se nė dokumentacionin e sjellė nga subjekti vėrehen mangėsi, atėherė ERRU njofton aplikuesin me anė tė njė shkrese, telefon ose email pėr plotėsim tė dokumentacionit.

Procedura pėr aplikim nis pasi ėshtė dorėzuar dokumentacioni i plotė, pas kėtij momenti sektori teknik i ERRU pėrgatit njė raport tė cilin ia paraqet Komisionit Kombėtar Rregullator.

Komisioni Kombėtar Rregullator i shqyrton dokumentat sipas VKM nr. 958, datė 06.05.2009 dhe vendos mbi dhėnien e njė licence.


Aplikuesi i cili ėshtė pajisur me licencė duhet tė zbatojė kushtet e licencės tė miratuara me Vendimin Nr.50, datė 30.12.2013


ERRU i shqyrton kėto dokumenta brenda 30 ditėve nga protokollimi i dokumentacionit.