Kontrata e Shėrbimeve
Kontrata Model e Shėrbimeve Ujėsjellės Kanalizime ėshtė miratuar nga Komisioni Kombėtar Rregullator me vendimin nr. 8, datė 04.02.2011 dhe rregullon marrėdhėnien mes klientėve (familjare, private e publike) dhe operatorit qė i ofron shėrbimet e furnizimit me ujė dhe largimit e trajtimit tė ujėrave tė ndotur. Kontrata pėrcakton tė drejta dhe detyrime pėr tė dyja palėt dhe ėshtė e zbatueshme pėr te gjithė klientėt ne sektorin ujėsjellės kanalizime.

Nė vitin 2015 lindi nevoja qė ky dokument tė rishikohej dhe me vendimin Nr. 25, datė 08.07.2015 KKRR miratoi disa shtesa dhe ndryshime nė Kontratėn Model pėr shėrbime ujėsjellės kanalizime.

Pėr tė shkarkuar Kontratėn Model klikoni kėtu.