Ankesat
Ēdo person i interesuar mund tė paraqesė njė ankesė me shkrim nė ERRU nqs ai/ajo ėshtė i mendimit qė operatori i tij/saj nuk pėrmbush detyrimet ligjore ose/dhe kontraktuale. Si instancė e parė ēdo ankesė duhet tė paraqitet tek operatori qė tė mund tė ndiqet pėrmes proēedurave tė operatorit pėr zgjidhjen e ankesave. Nė rast se klienti mbetet i pakėnaqur dhe problemi vazhdon mund tė paraqitet njė ankesė me shkrim pranė ERRU. ERRU do tė analizojė ēėshtjen, duke informuar operatorin e liēencuar mbi shkeljen e pretenduar tė kontratės apo kundravajtjes me ligjin dhe duke kėrkuar njė deklaratė me shkrim.

Rregullore mbi procedurėn e ankimit nė komisionin kombėtar rregullator tė sektorit tė furnizimit me ujė dhe largimit e pėrpunimit tė ujėrave tė ndotura, pėr njė tė licencuar, datė 19.04.2019


Ju mund tė dėrgoni me shkrim ankesėn tuaj nė adresėn postare:

Enti Rregullator i Ujit
Rr: "Viktor Eftimiu",
Ndėrtesa 1, Kati IV
Njėsia Administrative Nr. 5, 1022,
Tiranė, Shqipėri
+355 42 258 046
public@erru.al

Orari: E Hėne - E Enjte 08:00 - 16:30
E Premte 08:00 - 14:00