Raporti i Performancės
Raportimi i performancės ėshtė futur nga ERRU nė 2011 me synimin qė ti mundėsojė tė gjithė aktorėve dhe publikut tė gjerė tė kuptojė dhe tė krahasojė performancėn e ēdo operatori. Pėrmes analizimit tė performancės sė operatorėve individualisht dhe duke i krahasuar ato me operatorėt e tjerė, ne dhe shoqėritė mund tė identifikojmė mundėsitė pėr pėrmirėsime tė mėtejshme. Raportimi publik i performancės na lejon tė implementojmė njė element tė konkurencės krahasuese nė njė sektor qė ndryshe do tė ishte krejtėsisht monopol dhe qė stimulon marrjen e pėrmirėsuar tė shėrbimit. Publikimi i Raportit Vjetor dhe Raportit tė Performancės sė ERRU synon tė ofrojė njė tablo tė pavarur dhe objektive si dhe njė analizė individuale tė performancės sė shoqėrive e matur mbi bazėn e njė sėrė treguesish performance tė pėrzgjedhur nga ERRU.


Mė shumė informacion mbi monitorimin tonė tė performancės dhe treguesve kyē tė performancės, qė ne pėrdorim mund gjenden kėtu.