Raportet vjetore
Qė nga viti i parė i krijimit Enti Rregullator i Ujit ka paraqitur njė Raport Vjetor pranė Kuvendit tė Shqipėrisė dhe Kėshillit tė Ministrave. Ky raport pėrmbledh punėn e kryer nė vitin e lėnė pas dhe aktivitet e planifikuara pėr vitin e ardhshėm, si dhe situatėn aktuale tė Sektorit Ujėsjellės Kanalizime nė Shqipėri dhe rekomandime pėr veprime tė nevojshme pėr t’u ndėrmarrė nga qeveria.